شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 4539 | تاریخ انتشار: ۱۳:۰۰:۲۹ - شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۲ نظر | چاپ چاپ |

سند فاجعه محیط زیستی درون پالایشگاه فجر جم/ ورود پساب سمی و صنعتی به بستر رودخانه

اناررسا: سند فاجعه محیط زیستی درون پالایشگاه فجر جم/ ورود پساب سمی و صنعتی به بستر رودخانه

اناررسا به نقل از جمعیت محیط یاران جوان: یکشنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۵ [حدود یک ماه پیش] بعد از پیگیری های زیاد اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جم توانست که مدرکی دیگر از فاجعه ورود پساب صنعتی و سمی درون پالایشگاه فجر جم را بر ملا کند اما این موضوع رسانه ای نشد تا امروز!.

در روز های اخیر وجود موادی روغنی مشکوک بر روی آب رودخانه باغان در پایین دست جنگل گلوبردکان موجی از نارضایتی های مردم از مسئولین موجب شده است.

وقتی برخوردی از جانب مسئولین شهرستان جم در برابر رها سازی پساب صنعتی و سمی پالاشگاه فجر جم در شهریور ماه ۱۳۹۴ صورت نگرفت، پالایشگاه فجر جم باز دوباره در خرداد ماه ۱۳۹۵ به رها سازی پساب سمی و صنعتی خود ترغیب و مبادرت ورزید که بعد از چندی سعی در پنهان سازی این عمل نمود که رسانه ها هوشیار به این مسئله آگاهی یافتند و واکنش نشان دادند و حتی برای پاکسازی محیط از مواد پساب صنعتی و سمی هم که اقدامی ننمود بلکه به روند کار خود ادامه دادند که در روز یکشنبه ۲۶ دیماه ۱۳۹۵ اداره محیط زیست شهرستان جم با حضور تمامی مسئولین و نماینده های اداره شهرستان جم به وسیله خاک برداری از بستر رودخانه سند این فاجعه دردناک محیط زیستی و نابودی سلامت مردم را برملا ساخت اما سکوت مسئولین و عدم اقدام پالایشگاه فجر جم همچنان ادامه دارد.

خبرگزاری مهر

پیغام بوشهر

سایت خبری تحلیلی گرانا

جم خبر

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " سند فاجعه محیط زیستی درون پالایشگاه فجر جم/ ورود پساب سمی و صنعتی به بستر رودخانه " ارسال شده است.

  1. زبانسرای ایران زمین گفت:

    هر دم ازین باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسد
    نامه نگاری آقای محدثی قابل تحسین هست و اقدام دوست داران محیط زیست در بخش ریز و سایت اناررسا ستودنی. اما این اولین حادثه نبوده و آخرین فاجعه نیز نخواهد بود. به بهانه تامین گاز کشور و منافع ملی هر بلایی بر سر بخش ریز آمد داد و ناله مان به هیچ جا نرسید. عزیزانمان در مسیر جم به پالایشگاه از دست دادیم هیچ نشد. جنگل و رودخانه گلوبردکان خشکید هیچ نکردند، قنات هامان نابود شد راه به جایی نبردیم. رودخانه و هوا آلوده شد کک کسی نگزید. این تراژدی غمبار تا نابودی من و تو ادامه دارد و این اعتراض ها هم حکایت آب در هاون کوبیدن است….
    چایت را بنوش…!!

  2. اا گفت:

    ایرج زارعی هستم زندگیم بوسیله همین پالایشگاه نابودشده باغ لیمو ونقل داشتم بوسیله پساب سمی تمام مرکبات از بین رفت پالایشگاه چند سال قنات راخشکانید که باز نخلستان از بین رفت تازه کار قنات کرده آب فراوان جاری شده ولی کاش به من می گفتند بااین آب چکار کنم کسی که۱۰ سال زندگی‌اش فلج بوده حالا با کدام هزینه دوباره باغ ونخلستان راه اندازی کند خدا شاهده تاکنون یک هزارتومانی هم از پالایشگاه درآمد نذاشته ام بچه ام عسلویه کار میکنه خودم بیکارم برادرام بیکارند دردم به کی بگم

ارسال نظر


آخرین اخبار