شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 4265 | تاریخ انتشار: ۱۲:۲۲:۴۳ - جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ | ۱ نظر | چاپ چاپ |

مسئول حفاظت از محیط زیست بخش ریز چه کسی یا چه ارگانی است؟!

اناررسا: مسئول حفاظت از محیط زیست بخش ریز چه کسی یا چه ارگانی است؟!

به گزارش اناررسا: شبیر فکوریان دبیر جمعیت محیط یاران جوان و جز سه نفر شورای نظارت سازمان های مردم نهاد محیط زیستی استان بوشهر و نائب رئیس سمن های جوانان استان در پی حادثه محیط زیستی امروز خواهان نشر این گزارش شده است.

شبیر فکوریان: در پی حادثه امروز، نارحتی زیاد، مرا واداشت که این سطر ها را بنگارم

امروز قبل از ظهر که برای خرید از منزل خارج شده بودم، یکی از معتمدین شهر انارستان طی تماس تلفنی اعلام کرد که یک نفر شماره ناشناس با من تماس گرفته است و گزارش از ورود دو نفر با تفنگ سوزنی جهت شکار در طبیعت اعلام نموده؛ وقتی با شماره ناشناس تماس گرفتم و او را آشنا یافتم، بیان نمود در فلان مکان دو نفر با تفنگ سوزنی به طبیعت وارد شده بودند که ما تذکر به آنها دادیم ولی آنها رفتار مناسبی در برابر ما اتخاذ ننمودند و مسیرشان را ادامه دادند.

بعد از اطمینان خاطر در مورد بروز مسئله با محمدی سرپرست اداره محیط زیست شهرستان جم تماس گرفتم و گزارش موضوع را اعلام کردم وی با بیان حضور در کوه های شهر جم و مسیر طولانی بیان داشت که نمی تواند در محل حاضر شود و بنده در ادامه خواستار تماس وی با نیروی انتظامی بخش ریز و در اختیار دادن چند نیرو برای رسیدگی به این گزارش شده بودم.

محمدی طی تماس تلفنی با نیروی انتظامی بخش ریز هماهنگی های اولیه را انجام داده بود و در ادامه کار گزارش، خواهان تماس بنده با نیرو انتظامی جهت هماهنگی های بعدی شد، در پی تماس هماهنگی اولیه و تاخیر حدود ۱۵ دقیقه، تماس دوم را با نیروی انتظامی بخش برقرار نمودم که خوشبختانه در حال مکالمه بودم که مامورین حضور پیدا کردند.

وقتی به مکان مد نظر رسیدیم؛ چند نفر نوجوان دیدیم که یک تفنگ ساچمه ای (بادی) همراه داشتند وقتی با یکی از آنها صحبت کردم و در مورد گزارش، مسئله را جوبا شدم بیان داشت که دو نفر با تفنگ سوزنی مجوز دار به آن سو (فاصله دور) رفته اند؛ که خواستار اقدام های بعدی شدم که نیرو های حاضر از نیروی انتظامی بخش ریز اعلام داشتند” ما که نمی توانیم در کوه به دنبال شکارچی بگردیم و اگر حضور داشتند در این چند دقیقه ای که ما بودیم صدای شلیکی می آمد و در ادامه بیان داشت: می خواهی من شلیکی کنم و تمامی اهالی انارستان با خبر شوند.”

نیروی دیگر نیرو انتظامی به بنده اذعان داشت: “کنار باغ کمین بزن و در صورت رویت به ما اطلاع بده تا جهت ورود به مسئله اقدام کنیم” و پس از اصرار یکی مامور صحنه را ترک نمودند.

من هم به جوابشان قانع شدم! آنها که از اداره حفاظت از محیط زیست نیستند و مامور حفاظت از محیط زیست هم نیستند.

و در همان لحظه بود که با نوروزی فرماندار شهرستان جهت دانستن مسئول حفاظت از محیط زیست بخش ریز، تماس گرفتم اما انگار فرماندار قادر به پاسخگویی نبود واگرنه لطف فرماندار همیشه در پاسخگویی مهربانه و صبورانه ایشان با ما همراه بوده است.

اما حال سوال من به عنوان فردی که مجوز فعالیت از وزارت کشور دارید از مسئولین این است:

مسئول حمایت از محیط زیست رو به نابودی بخش ریز چه کسی است؟!

اگر اتفاقی در محدوده شهر ریز یا شهر انارستان خدای ناکرده رخ دهد محمدی سرپرست اداره محیط زیست تا به محل گزارش داده شده برسد حدود یک ساعت می گذرد که فرد تخلفش را انجام داده و صحنه را ترک نموده، سوال اینجاست که آیا این حفاظت از محیط زیست است؟

آیا نیروی انتظامی توان حفاظت از محیط زیست خواهد داشت؟

کدام ارگان یا سازمان یا اداره در بخش ریز با توجه به ظرفیت های رو به تخریب موجود محیط زیستی، مسئول این کار خطیر برای محیط زیست است؟

آیا بخش ریز نیاز به اداره محیط زیست ندارد؟

آیا نابودی محیط زیست بهتر از باقی ماندن محیط زیست است؟

وظیفی انسانی و وجدان ما در قبال نعمت های خدادادی چه مسئولیتی دارد؟

در آخر گفتنی است بنده برای سنگ به سینه زدن برای اداره خاصی برای شهری نیستم و وصله هایی که بعضا در یک سال و نیم فعالیت بی مزد و منتم بر من روا داشته اند، نمی پذیرم، ولی امروز در صحنه ایی قرار گرفتم که برایم دردناک بود و خواهان چاره جویی دلسوزانه و پاسخگویی مسئولین هستم.

و تقدیر دارم از محمدی که با توجه به ناملایمات فراوان در شهرستان جم یک تنه ایستاده است و سخن من این است آیا در شهرستانی به این گستردگی فقط یک نفر محیط بان کفایت می کند؟

والسلام

شبیر فکوریان

دبیر سازمان مردم نهاد جمعیت محیط یاران جوان

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۱ ديدگاه مطلب براي " مسئول حفاظت از محیط زیست بخش ریز چه کسی یا چه ارگانی است؟! " ارسال شده است.

  1. mr_mansouri گفت:

    درود بر اقای فکوریان عزیز
    بسیار ب جا و مناسب

ارسال نظر


آخرین اخبار