شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 5806 | تاریخ انتشار: ۷:۲۲:۰۷ - سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ چاپ |

فاجعه محیط زیستی در شهرستان جم + تصاویر

نابودی شهرستان جم و غروب آفتاب محیط زیست در این شهرستان

اناررسا: فاجعه محیط زیستی در شهرستان جم + تصاویر

به گزارش اناررسا: چندی است که فاجعه محیط زیستی برداشت بی رویه از بستر رودخانه باغان در کنار روستای دره بان توسط صنایع سنگ شکن های منطقه موضوع حاد شهرستان شده و در برابر این تنفر افسار گسیخته نابودی محیط زیست اعتراض عمومی در پی داشته است.

در بازدیدی که توسط فعالان محیط زیست با همراهی عبدالحسین حاتمی از محدوده‏ که تخریب محیط زیستی صورت گرفته است؛ فعالان محیط زیست فاجعه محیط زیستی را بزرگ قلمداد کردند و در این باره با اناررسا گفتگو کردند.

ابراهیم چراغ سحر فرهنگی شهر انارستان و عضو هیات موسس جمعیت محیط یاران جوان در این باره اذعان داشت که: حتی لحظه ای هم گمان نمی کردیم عمق فاجعه محیط زیستی در منطقه به این حد و اندازه باشد و متاسفانه خیلی از مسئولین و شهروندان از این مسئله و عواقب آن اطلاع ندارند وگرنه تا کنون از معضل برطرف شده بود.

حسین طباطبایی فرهنگی و معتمد محل شهر انارستان و فعال محیط زیستی جمعیت محیط یاران جوان از این معضل به وجود آمده بوسیله سنگ شکن ها به عنوان پایان حیات در شهرستان جم یاد کرد و اذعان داشت: تا زمانی که مردم و مسئولین بر سر صحنه حاضر نشوند از این معضل خطرناک آگاه نخواهند شد و آنرا لمس نخواهند کرد که بدانند شدت و عمق این فاجعه زیاده خواهی سنگ شکن ها چقدر است.

اکبر یوسفی مسئول امور مالی جمعیت محیط یاران جوان بیان داشت: محیط زیست یعنی آگاهی، زمانی که مسئولین اهتمامی به این موضوع نداشته باشند و این مهم را مورد حمایت مادی و معنوی خود قرار ندهند سرانجام موضوع به جایی ختم می شود که بازگشت و بهبود محیط زیست کار آسانی نخواهد بود.

محمود رستمی خواه فعال محیط زیستی عضو جمعیت محیط یاران جوان به راه حل های این موضوع پرداخت و نشستی به زودی برای حل این معضل بین و راهکارهای آن ارائه داد و در ادامه اذعان داشت: شهروندان به همراه آگاهی عمومیشان راه حل برون رفت از تمام این معضل ها است.

عباس یوسفی عضو فعال جمعیت در این باره گفت: تاسف بار است برای شهرستانی که نگین سبز استان بوشهر بوده است و امروز به این حال افتاده است، زیبایی شهرستانمان و محیط زیست زیبای آن در سالیان اخیر با چه چیزی عوض کرده ایم به هر نحو و به هر شکل این زیبایی را می خواهیم با چه چیزی عوض کنیم؛ تعجب می کنم که مسئولین در برابر این همه تخریب سکوت می کنند.

شبیر فکوریان دبیر جمعیت محیط یاران جوان در این باره بیان کرد: اقدام می کنم اما بستگی به کشاورزان و مردم دارد.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار