شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 5101 | تاریخ انتشار: ۱۵:۱۲:۰۶ - یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۲ نظر | چاپ چاپ |

ماجرای بازدید توریست ایتالیایی از حرمی اناری شهر انارستان

اناررسا: ماجرای بازدید توریست ها ایتالیایی از حرمی اناری شهر انارستان

پایگاه خبری تحلیلی اناررسا: سعی شده متن این گزارش به همان رسم خطی ارسالی باقی بماند

متن این گزارش به صورت زیر است:

هفته گذشته بود که دوستان ما از ایتالیا اومدن. به این قصد که از گنبد نمکی جاشک دیدن کنن. دوستان ما که شب به انارستان رسیدن، از فضای زیبای بلوار اصلی که چراغانی شده و بوی گلهای اطلسی، کلی تمجید کردن و ما هم از جهت مزیح گفتیم که شهردار ما اینارو بخاطر ورود شما انجام داده که همه از این دروغ بزرگ زدن زیر خنده.

شب بعد شام، رفتیم موتور سواری و اولین توقف ما جایی نبود جز پارک آزادی. اونجا هم کلی با دوستامون خوش گذروندیم. فقط اونجا یه نقطه منفی به چشم میخورد و اون هم خراب بودن فواره های استخر بود.

صبح فردا عازم بهشت نمکی جاشک شدیم و تا عصر اونجا بودیم. جایی که متاسفانه ما ازش غافلیم. دوستان ما، از مکان زیبا به عنوان یه مکان ناشناخته برا اروپایی ها یاد میکرد و تصمیم گرفته که عکساشو تو تمام اروپا پخش کنه و این مکان زیبا رو به همه دنیا معرفی کنه.

صبح روز بعد روانه سیراف شدیم که اون هم کلی جذابیت داشت. درضمن در بین راه، کوه زیبای پردیس رو هم بهشون نشون دادیم.

بعد از ظهر بود و تقریبا ساعتای ۱۴:۳۰ که رفتیم سمت حرمی اناری. آقای محمود درفش با پرایدشون ما رو تا نیمه راه بردن. از اونجا که سربالایی شروع میشه رو پیاده رفتیم که تو راه اون آسیاب قدیمی رو بهشون نشون بدم.

از آسیاب عکس گرفتیم و مسیر رو ادامه دادیم. دقایقی بعد به باغ های زیبای حرمی اناری رسیدیم. از برکه ها بازدید کردیم. اونقد پرآب بودن که دوستامون وسوسه شده بودن خودشون بیاندازن تو آب.

در ادامه مسیر به یه گروهی از همشهری های عزیزمون برخورد کردیم همچون آقایان حسن و حسین طباطبائی و … . با هم احوال پرسی کرده و عکس گرفتیم.از مسیر بین باغها رد شدیم و به کوهپایه رسیدیم.اونجا اونقد نسیم خوبی داشت که تقریبا نیم ساعت همونجا نشستیم.باغها رو دور زدیم و از خونه های مخروبه و قدیمی اونجا بازدید کرده و عکس گرفتیم.آخه اونقد مناظر زیبا بودن که نمیشد از کنارشون رد شد ولی عکس نگرفت.دوستمون میگفت همه مناظر اینجا زیبا هستن و من باید عکس بگیرم.هوا داشت رو به تاریکی میرفت و قصد برگشتن کردیم.چند قدمی برنداشته بودیم که یه پیکان بار پر از علوفه مارو سوار کرد و تا ابتدای بلوار امام حسین آورد.پیاده شدیم و راه افتادیم به سمت خونه. نزدیکای شهرداری بودیم که خانم سیده مریم موسوی (از فعالان سازمان جوانان و سمن های شهر) با یه پلاستیک بستنی به ما رسیدن.بستنی تعارف کردن و دوست ایتالیایی ما که مثل همه ایتالیاییا عاشق بستنی بود، با کلی تشکر از خانم موسوی بستنی گرفت درحالیکه میگفت که شما چه مردم خوبی دارید.خوشبختانه خانم موسوی خودشون مدرس زبان بودن وچون به انگلیسی تعارف کردن،توریستا خیلی ذوق زده بستنی برداشتن.ما هم صمیمانه از خانم موسوی (فعال در همه عرصه های شهر) تشکر میکنیم . این بود انتهای سفر ما مکان دیدنی حرمی اناری.

در پایان از مسئولین عزیز تقاضا دارم که بهتر و بیشتر از قبل به این مکان ارزشمند توجه داشته باشن و زمینه ها رو برا جذب توریست بیشتر آماده کنن.چون مطمئنا بنده توی نوروز آینده حداقل ۱۰ توریست دیگه از سرار دنیا رو به حرمی اناری دعوت میکنم.

 

باتشکر

نویسنده: محمد حسین چراغ سحر

  • توضیحات: سیده مریم موسوی ( رئیس خانه هلال شهر انارستان)
استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " ماجرای بازدید توریست ایتالیایی از حرمی اناری شهر انارستان " ارسال شده است.

  1. فضلی گفت:

    درود بر شما. خیلی هم عالی . امیدوارم که این اتفاق خوب دوباره هم تکرار شود. اما فقط یک مورد: کوه پردیس اشتباه هست. درست اون کوه پدری است. نام پردیس یک نام جعلی و نو ساخته هست که ظاهرا در سال ۷۹ و از سوی یک پژوهشگر رواج داده شده است. پس انتظار میرود از این به بعد از نام پدری برای اشاره به این کوه استفاده شود که در حقیقت نام اصلی آن است. با تشکر از اناررسا.

  2. علی موسوی برق گفت:

    جوانان انارستان شدن الگوی پیشرفت شکر خدا

ارسال نظر


آخرین اخبار