شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 6076 | تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴:۲۶ - پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ | ۳ نظر | چاپ چاپ |

بحران مدیریتی در مدیریت یک بحران از بخش ریز

انگار داستان شروع فصل بارندگی و کشمکش ریز و انارستان به این سادگی به پایان نخواهد رسید.

تصویر باغات قلعه باغ انارستان و آب رفتن آن
اناررسا: یک سال دیگر هم گذشت و با شروع اولین بارندگی باز هم شاهد ساخت سد خاکی در کناره رودخانه فصلی مابین ریز و انارستان هستیم و باز هم شروع سد سازی در کناره رودخانه سمت شهر ریز و باز هم اعتراض مردم و مسئولین شهر انارستان.

حق با کیست؟
شوراها و مسئولین شهر ریز از احتمال ضعیف وقوع سیلی بزرگ، تکرار حادثه سال ۱۳۶۵ و بی خانمانی مردم میگویند اما شوراها و مسئولین شهر انارستان از جاری شدن هر عنوان رودی که باغات مثمر محله قلعه باغ شهر انارستان را باخود میبرد میگویند چنانچه تا کنون بیش از ۲۵ متر عمق در طول چند صد متر از باغات همسایه رودخانه را در چهارسال اخیر از شروع سدسازی ها با خود برده است.

داستان به همین سادگی نبوده و نخواهد بود. بیایید برگردیم به دور اول سفر دکتر احمدی نژاد رییس دولت وقت که دستور احداث پلی بین ریز و انارستان را صادر کرد تا در ابتدای امر تنش ها بر سر حریم رودخانه بالا بگیرد. تنش هایی که هیچ گاه مسئولین بخش و شهرستان نخواسته یا نتوانستند به آن پایان دهند.
بی شک نتوانستن فعلی غیر قابل قبول است زیرا دستور رسیدگی به موضوعی ساده که با ابزاری ساده قابل حل است، از ابتدایی ترین وظایف یک بخشدار و فرماندار است.

مشکل چیست؟
مشکل نه حریم رودخانه است و نه سیل.
مشکل مدیران شهرستان و بخش ریز به عنوان مدیریت بحران شهرستان هستند که به جای حل موضوعی ساده که همان تعیین حریم رودخانه برای دو شهر ریز و انارستان است، خود موجب بحران سازی در این بخش شده اند. بحرانی که نارضایتی عمومی شدیدی در مردم همسایه رود ایجاد کرده است.

نارضایتی هایی که ناهنجاری هایی از نوع تجمع مردمی، درازکشیدن جلو ماشین سنگین، بستن راه، دعوای لفظی و … را تا کنون برای مردم بخش ریز به ارمغان آورده است.
اما امسال انگار مساله کمی فرق میکند! شوراهایی حساس تر و مردمی ناراضی تر و در کنارشان همان مسئولین راکد. سه مسئولی که خود به خسارت امر واقفند.

چند روز پیش شورای شهر انارستان کار بلدوزر شهر ریز را تعطیل کردند تا بتوانند با گفتگو و حل مساله توسط بخشدار جلو اعتراض اهالی شهر را بگیرند و این در حالیست که دیروز باز هم سیلی کوچک چند متری از باغات قلعه باغ را با خود برد.

حال باید بنشینیم و ببینیم مدیریت بحران بخش ریز بحران حریم رودخانه را حل میکند یا بحران مدیریت در بخش ریز باغات را در رودخانه حل میکند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۳ ديدگاه مطلب براي " بحران مدیریتی در مدیریت یک بحران از بخش ریز " ارسال شده است.

  1. شهروند گفت:

    درود بر شما واقعا بخشدار ضعیف و یک جانبه عمل میکند

  2. هم شهری گفت:

    چرا اسم نویسنده قید نشده

  3. زبانسرای ایران زمین گفت:

    این موضوع ساده باید توسط بخشدار برای همیشه حل و فصل شود. متاسفانه موضوعاتی کوچکی مثل همین موضوع، مثل موضوع جاده باغ امام انارستان با بی تدبیری خسارات جبران ناپذیری ایجاد کرده اند.

ارسال نظر


آخرین اخبار