مسابقه دوستانه چهار جانبه تیم های والیبال بانوان استان به میزبانی شهر انارستان

برترین های قدرتی بخش ریز در باشگاه انرژی پلاس انارستان بر روی سکو رفتند + عکس

کشف جنگل گلوبردکانی جدید در شهرستان جم

ضرورت افزایش نمایندگان مجلس در جنوب استان

شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

کد خبر: 6497 | تاریخ انتشار: 18:30:40 - جمعه 27 دسامبر 2019 | بدون نظر | چاپ چاپ |

انارستان منزلگاه پارک های مرده!

تلخی حقیقت!

انارستان منزلگاه پارک های مرده!

میلاد حیدری: از دیرباز تا کنون فضای سبز جایگاه ویژه ای در زیبایی شهرها ایفا می کرده و خواهد کرد.

با افزایش جمعیت و گسترش جوامع شهری، انسان ها همواره از طبیعت دور و دورتر شده اند و با نگاهی، خود را در میان انبوهی از مکان های ساخت دست بشر می بینند و همواره روح انسان ها در قفس شهر گرفتار شده و در بحبوحه مسائل و مشکلات زندگی، روح انسان آزرده می شود، اینجاست که نقش پارک ها در جوامع شهری بیش از پیش نمایان می شود که سوای از تاثیرات مثبت بر آب و هوای محیط، می توانند فشارهای روحی و روانی انسان شهرنشین را نیز کاهش دهند که این خود تاثیرات مثبتی بر جامعه از جمله شادتر کردن جامعه را در بردارد.

اما حال شهر انارستان که از این حیث دارای شرایط مطلوبی است و سه پارک:آزادی، آبشار تل بردی و پارک محله شمس آباد را در درون خود جای داده این روزها به شهر ارواح پارک ها تبدیل شده است، چرا که پارک آزادی و پارک آبشار تل بردی با مشکلاتی همچون: عدم وجود روشنایی کافی، عدم وجود وسایل تفریحی مناسب و استاندارد، عدم رسیدگی مناسب به فضای سبز، عدم وجود کف پوش درمکان بازی کودکان که همان نبود استاندارد کافی است و … مواجه است.

و اما پارک محله شمس آباد که اگر بخواهیم منطقی برخورد کنیم بهتر است که اسمش را پارک نگذاریم و احتمالا چراگاه گوسفندان نام بسیار شایسته تری است، چرا که ناکارآمدی وعدم مسئولیت پذیری مسئولین شهری این بلا را بر سر این پارک آورده و آن را تبدیل به چراگاه کرده است، ماجرا از این قرار است که حدود دو سال قبل، شورا و شهرداری شهر انارستان در یک حرکت غیر منتظره تصمیم گرفتند که با آبیاری نکردن فضای سبز این پارک، آن را از رده خارج کنند.

این در حالی است که هنگامی که مسئولین شهری این تصمیم را نسبت به پارک محله شمس آباد اتخاذ کردند مردم و فعالان اجتماعی اعتراض خود را نسبت به این تصمیم با روش های مختلف به گوش مسئولین رساندند اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد تا هم چنان بعد از گذشت حدود دو سال این پارک هنوز هم چراگاه باشد تا هنگامی که مسئولین از کنارش می گذرند کمی هم احساس خجالت کنند.

به گمان برخی از فعالین اجتماعی، برخی از شوراهای جدید به هرنحوی سعی در کمرنگ کردن فعالیت های دوره قبل دارند به گونه ای که تمامی مسائل و مشکلات را به دوره قبل واگذار می کنند و از مسئولیت اکنون خود شانه خالی می کنند؛ دقیقا همان چیزی که مسئولین کنونی مملکتمان از آن برای پوشش ضعف های خود به کار می برند و حال از رده خارج کردن برخی پارک ها و حتی عدم راه اندازی فواره ها و جریان آب نمونه های دیگر از این رفتارهاست. مثل آبشار تلبردی که در این دو سال به ندرت روشن بوده یا رسیدگی کمتر به پارک آزادی نمونه بارز برای شهروندان تلقی می شود که عدم رسیدگی به آبگیر ها در نوروز امسال صدای خیلی از شهروندان را درآورده بود.

اما حال مردم شریف شهر انارستان خواستار رسیدگی بیش از پیش به این موضوع توسط مسئولین شهری هستند، موضوعی که رسیدگی به آن موجبات شادی و نشاط را در بین مردم شهر فراهم می کند. پس شایسته آن است که  مسئولین شهری برای رفع این مشکلات هر چه زودتر اقدام کرده و جامه عمل را بر وعده هایشان (همان شعارهای زیبای انتخاباتی) بپوشانند.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار