شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 4568 | تاریخ انتشار: ۱۹:۴۸:۱۳ - شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۲ نظر | چاپ چاپ |

حسین محدثی رئیس شورای شهرستان در برابر فاجعه رها سازی پساب پالایشگاه فجر جم سکوت نکرد!

محدثی به ابتکار نامه زد

حسین محدثی مسئولی که از حق مردم شهرستانش دفاع کرد

اناررسا: حسین محدثی شورای شهرستان در برابر فاجعه رها سازی پساب پالایشگاه فجر جم سکوت نکرد!

اناررسا به نقل از جمعیت محیط یاران جوان: حسین محدثی رئیس شورای شهرستان در برابر فاجعه آزاد سازی پساب صنعتی پالایشگاه فجر جم سکوت نکرد و در قبال این موضوع اقدام از طرف خویش واجب دانست و به معصومه ابتکار رئیس حفاظت از محیط زیست نامه زد.

متن این نامه به شرح زیر می باشد.

بسمه تعالی

به: سرکار خانم ابتکار معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور

از: شورای اسلامی شهرستان جم

باسلام

احتراما به استحضار می رساند در سال ۱۳۹۴ آلودگی شدیدی ناشی از نشت مواد نفتی (میعانات گازی و فاضلاب صنعتی) به بستر رودخانه مجاور پالایش گاز فجر جم مشاهده گردید که نگرانی عمومی به جهت آلودگی آبهای زیر زمینی و قنات های حوزه آبریز پایین دست را در پی داشت اما به واسطه پنهان بودن آلودگی، چنان حساسیتی در مدیران شرکت فجر جم ایجاد ننمود و پس از اندک مدتی متاسفانه فراموش گردید و بازخورد و شفاف سازی از طرف آن سازمان محترم در خصوص رفع آلودگی دریافت نگردید. این موضوع در اواسط امسال نیز با انتشار بوی شدید و نارضایتی مردم محلی همجوار پالایشگاه ادامه یافت که نماینده محترم محیط زیست نیز در محل حاضر و وضعیت نامطلوب را مشاهده نمود و در روز سه شنبه مورخ ۲۶ دیماه ۱۳۹۵ با حضور نمایندگان محترم سازمان حفاظت محیط زیست، فرمانداری، جهاد کشاورزی، بهداشت و درمان و جمعی از شوراهای اسلامی شهرستان جم از وضعیت بسیار نامطلوب مدیریت آلاینده ها در آن پالایشگاه بازدید گردید که متاسفانه آلودگی ها مشهود بود و علنا نیاز به آزمایشی هم وجود ندارد.

علیهذا نظر به گذشت سالها از عمر پالایشگاه هیچگونه برنامه مشخص و مداوم پایش آلودگی هوا، خاک و آب های زیر زمینی اطراف آن پالایشگاه انجام نشده است و اداره کل استان نیزعلی رغم اینکه گزارشات متعدد از سوی مردم و مسئولین و همچنین نمایندگان و ادارات تابعه دریافت نموده است اقدامی در جهت رفع این آلاینده ها از طرف شرکت پالایش فجر جم صورت نداده است درج نام پالایشگاه فجر جم  در لیست صنایع آلاینده  و همزمان ملزم کردن آن در جهت رفع آلایندگی و عدم رهاسازی مواد آلاینده خظرناک در هوا، خاک و رودخانه مجاور که به بخش ریز منتهی می گردد حق قانونی و مسلم مردم پیرامون صنعت می باشد اگر چه اخذ عوارض آلایندگی اهرمی در جهت کنترل آلاینده های صنایع و حفظ محیط زیست بوده و هدف اصلی و نهایی رفع آلایندگی و پیشگیری از وقوع آلودگی زیست محیطی و ایجاد محیطی سالم برای زیستن است اما متاسفانه چنین نبوده است و این آلودگی ها به صورت مداوم توسط مردم قابل دیدن می باشد لذا از آن مقام محترم تقاضامندیم در خصوص رفع آلودگی پالایشگاهی که فاقد تصفیه خانه فاضلاب صنعتی خود می باشد و همچنین فاقد برنامه عملیاتی جهت پایش آلاینده های هوا، خاک و آبهای زیر زمینی جهت مدیریت بهتر محیط زیست است از تمام توان ابزاری، کارشناسی، قانونی و قضایی آن سازمان جهت اتخاد اقدامات بازدارنده تا حصول رفع آلودگی نهایی و ایجاد تصفیه خانه ای مدرن اقدان گردد و نسبت به اعزام کارشناس مجرب ان سازمان به منطقه و بررسی ایجاد فاجعه و ارائه گزارش شفاف به مردم اقدام فوری مبذول فرمایید. لازم به یادآوری است که حذف نام پالایشگاه فجر جم از لیست صنایع آلاینده زمانی که آن پالایشگاه قادر به تصفیه فاضلاب ها و یا تعیین تکیف لجن های صنعتی و دیگر مواد نامعلوم و رفع آلودگی خاک و آبهای زیر زمینی نشده است برای آن سازمان سوء عملکرد و مدیریت خواهد بود در حالی که نه تنها مردم بوی آلودگی را حس می کنند بلکه آلودگی را در خاک و آب اطراف خود مشاهده می نمایند.

حسین محدثی

رئیس شورای اسلامی شهرستان جم

رونوشت: – سرکار خانم الماسی نماینده محترم شهرستان های کنگان، دیر، جم و عسلویه

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است


۲ ديدگاه مطلب براي " حسین محدثی رئیس شورای شهرستان در برابر فاجعه رها سازی پساب پالایشگاه فجر جم سکوت نکرد! " ارسال شده است.

  1. mr_mansouri گفت:

    با سپاس از آقای محدثی

  2. زبانسرای ایران زمین گفت:

    هر دم ازین باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسد
    نامه نگاری آقای محدثی قابل تحسین هست و اقدام دوست داران محیط زیست در بخش ریز و سایت اناررسا ستودنی. اما این اولین حادثه نبوده و آخرین فاجعه نیز نخواهد بود. به بهانه تامین گاز کشور و منافع ملی هر بلایی بر سر بخش ریز آمد داد و ناله مان به هیچ جا نرسید. عزیزانمان در مسیر جم به پالایشگاه از دست دادیم هیچ نشد. جنگل و رودخانه گلوبردکان خشکید هیچ نکردند، قنات هامان نابود شد راه به جایی نبردیم. رودخانه و هوا آلوده شد کک کسی نگزید. این تراژدی غمبار تا نابودی من و تو ادامه دارد و این اعتراض ها هم حکایت آب در هاون کوبیدن است….
    چایت را بنوش…!!

ارسال نظر


آخرین اخبار