شکایت اداره اوقاف از عضو شورای اسلامی شهرستان جم

جذب نیروی انسانی در بیمارستان توحید جم

نمایشگاه هنری انار با حضور هنرمندانی در بخش های مختلف هنری افتتاح شد + تصاویر

آیا کنشگری شورایی بر محافظه کاری غلبه می کند؟

شریفی نژاد: شورای اسلامی شهر ریز حامی اشتغال بومی است

پیگیری های شبانه دادستان شهرستان جم و همراهانش جهت بازدید از پالایشگاه فجر جم

حضور سرزده فروغی فر دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم (بخش دوم)

حضور سرزده دادستان شهرستان جم از پالایشگاه فجر جم

تعجب دادستان از وضعیت مرگ آبزیان رودخانه باغان (جنگل گلوبردکان)

حضور سمن های شهر انارستان در کنار موسسه سیراف پارس + تصاویر

حضور و بازدید الماسی نماینده جنوب استان از بحران مرگ آبزیان در جنگل گلوبردکان

آلوده شدن رودخانه باغان و مرگ آبزیان این رودخانه + تصاویر

کد خبر: 5188 | تاریخ انتشار: ۱۵:۵۴:۱۷ - جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ | بدون نظر | چاپ چاپ |

اولین آتش سوزی سال ۱۳۹۶ جنگل گلوبردکان+راهکارهای جلوگیری و مهار سریع آتش سوزی

اناررسا: اولین آتش سوزی سال ۱۳۹۶ جنگل گلوبردکان+راهکارهای جلوگیری و مهار سریع آتش سوزی

به گزارش اناررسا: گلوبردکان متاسفانه امروز برای اولین بار در سال ۹۶ متحمل آتش سوزی شد که خوشبختانه با حضور سریع آتش نشانی های شهرداری انارستان، شهرداری ریز، پالایشگاه فجر جم و نیروگاه گاز کنگان و حضور جمعیت محیط یاران جوان و نیرو های مردمی از گسترش آن جلوگیری شد.

فکوریان دبیر جمیت محیط یاران جوان بیان داشت: محدوده آتش سوزی حدود یک هکتار است که به صورت پراکنده و نه کامل، دچار آتش سوزی شده است. در لحظات اولیه آتش سوزی به ما اطلاع دادند که جنگل کمه متحمل آتش سوزی شده است که پس از حاضر شدن در محل، معلوم شد جنگل گلوبردکان بوده است.

فکوریان در ادامه بیان داشت: نمی توان از همین باقی مانده جنگل منطقه غافل شد و باید به هر نحو ممکن از آن حراست نمود؛ لذا دوستانمان راهکارهایی ارائه داده اند:

  1. آن چیزی که موجب گسترش سریع آتش در جنگل می شود خار و خاشاک خشک، تنه های نخل قطع شده، درختان پده های نابود شده و …  در کف جنگل و بین درختان است که متاسفانه مستعد آتش سوزی هستند و برای جلوگیری از گسترش سریع آتش باید جمع آوری شوند.
  2. این صحیح نیست که هر کس هر کجا که دوست دارد منقل کبابش در کف جنگل قرار دهد و باید منقل های بتنی از پیش ساخته شده برای این کار جانمایی شود و با افراد متخطی برخورد شود تا منجر به حادثه نشود.
  3. هر چند جمعیت محیط یاران جوان به صورت متواتر در جنگل گشت زنی دارد اما این مهم نیازمند حمایت مسئولین شهرستانی است که ما شاهد حمایت نبوده ایم که باید برای این مهم ارزش بیشتری قائل شوند.
  4.  نبود راه دسترسی مناسب است؛ رانندگان ماشین های آتش نشانی بارها اعلام کرده اند که به جای اینکه ما مسیر را دور بزنیم و این همه دست انداز و راه طویل را طی کنیم، برای مهار زودتر آتش نیاز است راه سورگو به جنگل که مسیر را بسیار کوتاه تر می کند توسط مسئولین تسطیح شود.
  5. نبود راه های دسترسی در جنگل؛ بسیاری از نقاط در جنگل متاسفانه هنوز بدون راه دسترسی مناسب هستند مثلا راه دسترسی جنگل کمه به جنگل قلعه باغ که غفلت از این موضوع تا کنون بسیار عجیب بوده است و در صورت بروز آتش سوزی در آن مناطق بدون راه دسترسی چه باید کرد؟!
  6. عدم آنتن دهی موبایل: متاسفانه در خیلی از مکان های گلوبردکان به دلیل عدم آنتن دهی موبایل نمی توان به موقع مامورین را از بروز هر گونه خطر آگاه نمود.

و …

فکوریان در پایان بیان نمود: جای تقدیر و تشکر دارد از نیروی انتظامی و مامورین آتش نشانی و مردم طبیعت دوست منطقه به خصوص روستای حسین آباد که الحق و الانصاف سنگ تمام برای مهار آتش گذاشتند و باید این طبیعت دوستی افراد را ستود.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظر


آخرین اخبار